Home

Turnaj v Dolní Lhotě

Poslední lednovou sobotu se naši dorostenci zúčastnili regionálního halového turnaje, který pořádal oddíl TJ Dolní Lhota. Hrálo se systémem 4+1, zápas trval 15 minut a střetl se každý s každým. Celým turnajem se klukům podařilo projít bez porážky a zvítězit.

Celý turnaj zahajoval náš tým zápasem proti Újezdu u Valašských Klobouk. Utkání probíhalo v naší mírné převaze. Dokonce jsme měli i výhodu pokutového kopu, kterou jsme nevyužili a tak zápas skončil po patnácti minutách spravedlivou dělbou bodů za výsledek 0:0. V zápase se podepsala nerozehranost některých kluků, neboť tímto turnajem začínala po téměř třech měsících zimní příprava.
V dalším utkání jsme narazili na Pozlovice. Tady jsme již daleko lépe kombinovali a nakonec po brankách kapitána Pavla Mikla a Jardy Kolaříka i zvítězili 2:0.
Ve třetím díle nás čekala domácí Dolní Lhota, do té doby procházející suverénně turnajem. Byl to, jak se později ukázalo, klíčový zápas turnaje. Tento jsme po boji zvládli a gólem Tomáše Nevařila strhli vítězství na naši stranu v poměru 1:0. Třetí zápas bez obdržené branky pro Tomáše Hanáka.
V další fázi už však došlo i na góly v naší síti. Dalším soupeřem byl Bánov, který se ujal vedení a vypadalo to, že bude první kdo nás na turnaji porazí. Trpělivá kombinace našich borců, přinesla ovoce v podobě gólů Tomáše Nevařila a konečně taky Honzy Slováka. Výsledek 2:1 nás katapultoval definitivně do boje o medaile.
V předposledním utkání jsme se střetli s Březnicí. Vývoj kopíroval předchozí zápas. Prohrávali jsme, avšak tentokrát jsme dokázali rychleji gólově reagovat a po gólech Jardy Kolaříka a Honzy Slováka otočit skóre. Výsledek 2:1 nám téměř zajišťoval prvenství, pokud jsme však chtěli mít jistotu a nespoléhat na teorie, bylo nutné přejít přes posledního soupeře a tím byl Slavičín.
Spektakulární zápas jsme si nechali nakonec. Po dvou gólech Jardy Kolaříka jsme vedli 2:0, soupeř rychle reagoval a snížil na rozdíl branky, Kuba Kučera opět zvýšil na dvougólový rozdíl. Nekoncentrovanost nás připravila i o toto vedení a tak až do závěrečného hvizdu jsme se báli vítězství v zápase. Výsledek 3:2 nám definitivně zajistil prvenství v turnaji, se ztrátou dvou bodů za remízu v prvním utkání.
Nadto získal Jarda Kolařík cenu pro nejlepšího střelce. Pochvalu však zaslouží všichni hráči bez rozdílu, kteří se na turnaji podíleli. V brance výborný Tomáš Hanák a v poli Jaroslav Kolařík, Jakub Kučera, Martin Lysoněk, Kapitán Pavel Mikel, Tomáš Nevařil, Jan Slovák a Filip Vítek.

FOTOGALERII NAJDETE ZDE